Summer holiday and family holiday in the Salzburger Sportwelt, Austria
View image View content
Holiday. Mountains. And you. Holiday. Mountains. And you.

Miejscowości wypoczynkowe w salzburskim regionie sportowym latem

Przepyszne śniadanie na górskiej łące, zapierający dech w piersiach widok na szczyty gór, niepowtarzalny zapach świeżego górskiego powietrza, wspaniałe kolory hal, orzeźwiająca kąpiel
w malowniczo położonych jeziorach – to właśnie lato w salzburskim regionie sportowym. Miejscowości naszego regionu Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Eben oraz Filzmoos oferują ponadto wiele innych atrakcji i możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu podczas letniego urlopu w salzburskim świecie gór. Każdy może spędzać czas tak, jak lubi: aktywnie i sportowo podczas wypraw na rowerze górskim lub spokojnie, rozkoszując się wspaniałymi widokami podczas wędrówek po górach, z rodziną lub samotnie.

Wędrówki górskie w salzburskim regionie sportowym
Urlop w sercu Austrii
Urlop letni w Austrii
Wędrówki górskie w salzburskim regionie sportowym
Wędrówki górskie w salzburskim regionie sportowym

Jak to się ładnie mówi: droga jest celem samym w sobie. A w salzburskim regionie sportowym dróg jest pod dostatkiem! Około 1000 kilometrów oznakowanych tras turystycznych oraz ponad 20 ścieżek tematycznych to wielka pokusa; sam tylko szlak wiodący przez salzburskie hale – Salzburger Almenweg – to niezwykle urozmaicona trasa o długości 350 kilometrów, na której poznaje się cały górski świat regionu. Liczne schroniska z ofertą kulinarną oraz wspaniała panorama gór zapraszają do rozkoszowania się naturą. Do dyspozycji jest także 80 lunet ustawionych w wybranych lokalizacjach. Otwierają rozległe perspektywy aż po kres horyzontu i kierują uwagę na niezwykłe miejsca.

 

Autobusy wycieczkowe w salzburskim regionie sportowym

Zachęcamy do skorzystania z naszych autobusów wycieczkowych, w których na podstawie ważnej karty Salzburger Sportwelt Card miejscowości Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Filzmoos i Eben płaci się tylko 1 euro za odcinek.

Kolarstwo i jazda na rowerze górskim w salzburskim regionie sportowym
Kolarstwo i jazda na rowerze górskim w salzburskim regionie sportowym

Rowerzyści lubiący rozkoszować się pięknymi widokami oraz rodziny mogą spokojnie pedałować, pokonując łagodne pagórki oraz równiny, ambitni miłośnicy dwóch kółek mogą sprawdzić swoje możliwości na specjalnie przygotowanych trasach o dużej różnicy wzniesień odcinka Roadbike oraz na 25 specjalnie oznakowanych trasach do uprawiania kolarstwa górskiego. Ponad 700 kilometrów liczy sieć tras do uprawiania kolarstwa górskiego w salzburskim regionie sportowym. Ostatnio region został wyróżniony znakiem jakości „approved bike area”. Wyjątkową przyjemność z jazdy bez nadmiernego wysiłku zapewniają rowery elektryczne, które można wypożyczyć w Altenmarkt-Zauchensee, Flachau i Filzmoos.

Do corocznych atrakcji należą imprezy, takie jak maraton kolarski Amadé w maju oraz Bike Night Flachau w sierpniu.


W lecie ma miejsce jeszcze wiele innych ciekawych wydarzeń. Liczne tradycyjne ludowe festyny cieszą się popularnością zarówno wśród gości, jak i wśród miejscowych. Koniecznie należy zobaczyć salzburską imprezę, której nazwę – Bauernherbst – można przetłumaczyć, jako „Jesień na wsi”, podczas której 150 rolników z całego regionu raczy gości świeżo upieczonym chlebem, wędzonym boczkiem, świeżymi serami lub samodzielnie wyprodukowanym sznapsem.

Paleta atrakcji jest niezwykle różnorodna: od jarmarku rękodzieła artystycznego po uroczysty powrót owiec z wypasu – wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy i stanowią one wspaniałe dopełnienie aktywnego dnia w górach.

Kolarstwo i jazda na rowerze górskim w salzburskim regionie sportowym
Bike Night Flachau
Salzburger Bauernherbst
Krótka prezentacja miejscowości

Flachau przyciąga w lecie bogatą ofertą możliwości aktywnego spędzania czasu. Wagrain-Kleinarl, gdzie znajduje się Wagraini's Grafenberg – park przyrody i atrakcji dla dzieci – to w lecie idealny wybór dla rodzin. St. Johann pozwala na połączenie urlopu w górach z miejskimi udogodnieniami, natomiast w Radstadt w otoczeniu starych murów miejskich można poczuć powiew historii. W Altenmarkt-Zauchensee lato zdominowane jest przez imprezy kulturalne oraz oferty dla rodzin. Eben, mała, ale urokliwa miejscowość wypoczynkowa, latem jest idealna dla osób, które szukają spokoju. Natomiast położona u stóp Bischofsmütze miejscowość Filzmoos znana jest
z swojej malowniczej scenerii.

Karta Salzburger Sportwelt Card

Bezpłatna karta Salzburger Sportwelt Card daje możliwość czerpania maksymalnych korzyści
z bogatej oferty spędzenia wolnego czasu podczas uprawiania sportu, zabawy czy wydarzeń kulturalnych dla dorosłych oraz dzieci. Karta zapewnia wiele korzyści oraz dostęp do najlepszych atrakcji w obniżonych cenach! Można ją otrzymać w salzburskim regionie sportowym od wszystkich gospodarzy – wystarczy o nią zapytać w dniu przyjazdu.
Folder z kartami gościnnymi poszczególnych miejscowości do pobrania >>

Wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku
TUTAJ znajdziesz wszystkie informacje o aktualnej sytuacji COV19.
Zachęcamy do zaplanowania letniego urlopu już teraz

Państwa wizyta sprawi nam wielką radość! Różnorodne możliwości aktywnego spędzania czasu w miejscowościach letniskowych salzburskiego regionu sportowego to gwarancja urozmaiconego i niezapomnianego letniego urlopu. Oczywiście również latem oferujemy atrakcyjne oferty ryczałtowe pozwalające na korzystny cenowo pobyt w Austrii.

Dojazd do naszych miejscowości wypoczynkowych

Do miejscowości w salzburskim regionie sportowym łatwo dotrzeć samochodem autostradą A10, koleją (w większości miejscowości są dworce kolejowe lub oferowane są transfery z dworców do hoteli) oraz samolotem, najbliższe lotnisko znajduje się w Salzburgu. Miejscowości w salzburskim regionie sportowym oferują korzystne cenowo transfery z lotniska w Salzburgu do miejsca docelowego oraz z powrotem.