Summer holiday and family holiday in the Salzburger Sportwelt, Austria
View image View content
Holiday. Mountains. And you. Holiday. Mountains. And you.

Tvoje letné dovolenkové destinácie v Salzburskom športovom svete

Chutné alpské raňajky, pohľad na vrcholky hôr, ktorý ti vyrazí dych, jemná vôňa čerstvého horského vzduchu, farebná nádhera horských lúk, chladiaca vlhkosť jazier, v ktorých sa dá kúpať ‒ to je leto v Salzburskom športovom svete. Naše dovolenkové destinácie Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Eben, Filzmoos, a ti okrem toho ponúkajú ešte mnohé ďalšie atrakcie a aktivity v rámci tvojej letnej dovolenky v Salzburskom horskom svete. Športovo-aktívne počas túry na horských bicykloch alebo pôžitkársky-relaxačne na prechádzke, rodinnej dovolenke alebo samostatných potulkách, každý si tu pre seba nájde to pravé.

Turistika v Salzburskom športovom svete
Dovolenka v srdci Rakúska
Letná dovolenka v Rakúsku
Turistika v Salzburskom športovom svete
Turistika v Rakúsku

Ako pekne to znie: cieľ je samotná cesta. A ciest je v Salzburskom športovom svete naozaj dostatok! Pozýva vás približne 1 000 kilometrov vyznačených turistických chodníkov a vyše 20 tematických turistických chodníkov; samotný Salzburger Almenweg vedie po mimoriadne pestrých 350 kilometroch cez celý horský svet regiónu. Mnohé prevádzkované chaty a veľkolepé horské panorámy ponúkajú skutočný pôžitok z prírody. Na vybraných miestach je navyše možnosť objaviť 80 drevených ďalekohľadov: Poskytujú nádherné perspektívy a upriamujú pozornosť na neobyčajný výhľad.

 

Turistické autobusy v Salzburskom športovom svete

Využi naše turistické autobusy len za 1 euro,- za jazdu s platnou kartou Salzburského športového sveta miest: Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Filzmoos a Eben.

Cyklistika a horská cyklistika v Salzburskom športovom svete
Horská cyklistika v Salzburskom športovom svete Pôžitkárski cyklisti a rodiny sa bicyklujú uvoľnene cez mierne pahorky a roviny, nároční cyklisti si zmerajú svoje sily na strmých výškových metroch trás určených pre cestné bicykle a na 25 špeciálne označených trasách pre horské bicykle. Sieť cyklistických chodníkov v Salzburskom športovom svete dosahuje viac ako 700 kilometrov. Región teraz získal pečať kvality „approved bike area“. O mimoriadny pôžitok z jazdy bez kvapiek potu sa postarajú e-bicykle, ktoré si môžete vypožičať na týchto miestach: Altenmarkt-Zauchensee, Flachau a Filzmoos.
Ku každoročným vrcholovým podujatiam patrí cyklistický maratón Amadé Radmarathon v máji a cyklistická noc Bike Night Flachau v auguste.

V lete sa okrem toho konajú aj mnohé zaujímavé Podujatia. Mnohé tradičné obradné slávnosti sú u hostí obľúbené rovnako ako u domácich. Mimoriadny tip: Salzburská sedliacka jeseň (Bauernherbst), počas ktorej servíruje približne 150 roľníkov z tohto regiónu čerstvo upečený chlieb, údenú slaninu, čerstvý syr alebo vlastný vypálený alkohol.
Podujatia sedliackej jesene – od trhu umeleckých remesiel až po slávnostné zháňanie dobytka, tzv. Almabtrieb – na ktoré je vstup voľný a sú nádherným doplnkom dňa aktívne stráveného na horách.

Horská cyklistika v Rakúsku
Bike Night Flachau
Salzburská sedliacka jeseň
Prehľad našich miest

Flachau presvedčí v lete skvelou ponukou aktivít. Wagrain-Kleinarl spolu s Wagraini's Grafenberg pripravilo na leto perfektnú ponuku pre rodiny. St. Johann kombinuje dovolenku na horách s mestským charakterom, v sídle Radstadt obklopenom historickým mestským múrom zažijete dotyk histórie. V Altenmarkt-Zauchensee sú počas leta v popredí kultúrne podujatia a ponuky pre rodiny. Eben, malé, ale pekné dovolenkové miesto, je v lete ideálne pre tých, ktorí vyhľadávajú pokoj, a Filzmoos je popri polohe na úpätí hory Bischofsmütze známy aj svojou malebnou scenériou.

Karta Salzburského športového sveta

Teraz môžeš s bezplatnou kartou Salzburského športového sveta optimálne využívať pestrú ponuku voľnočasových aktivít plných športu, zábavy a kultúry pre malých i veľkých: Vďaka nej získaš mnohé služby a prístup k najkrajším atrakciám za znížené vstupné! Kartu Salzburského športového sveta získaš u všetkých hostiteľov nášho regiónu – opýtaj sa pri registrácii!

Zložka hosťovských kariet jednotlivých miest na stiahnutie >>

Všetky informácie pre bezpečnú dovolenku
TU nájdete všetky informácie o aktuálnej situácii COV19.
Teraz rezervovať letnú dovolenku

Srdečne ťa vítame! Mnohé aktivity, ktoré ponúkajú dovolenkové destinácie Salzburského športového sveta, ti sľubujú pestrú a nezabudnuteľnú letnú dovolenku. Samozrejme, aj na leto sme pripravili atraktívne paušálne ponuky na cenovo výhodný pobyt v Rakúsku.

Príchod do jednotlivých dovolenkových destinácií

Do Salzburského športového sveta sa pohodlne dostaneš autom po Tauernskej diaľnici A10, vlakom (vo väčšine miest sú železničné stanice, resp. taxíkom zo železničnej stanice do hotela) a lietadlom cez letisko Salzburg. Destinácie Salzburského športového sveta ti ponúkajú cenovo výhodné možnosti prepravy z letiska Salzburg do miesta dovolenkového pobytu a naspäť.