Summer holiday and family holiday in the Salzburger Sportwelt, Austria
View image View content
Holiday. Mountains. And you. Holiday. Mountains. And you.

Místa pro letní dovolenou v Salcburském sportovním světě

Lahodná vysokohorská snídaně, ohromující výhled na horské vrcholy, jemná vůně čerstvého horského vzduchu, krása barevných horských luk, osvěžující voda horských jezer – to je léto v Salcburském sportovním světě. Nabízíme Vám pobyty v obcích Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Eben a Filzmoos. Všude na Vás čeká mnoho atrakcí a aktivit, takže Vaše letní dovolená v salcburských horách bude dokonalá. Výběr ze sportovních aktivit je široký. Ať už se chcete projíždět na horských kolech, procházet se po lesích, strávit zde dovolenou v rodinném kruhu, nebo sami – každý si zde přijde na své.

Pěší výlety v Salcburském sportovním světě
Dovolená v srdci Rakouska
Letní dovolená v Rakousku
Pěší výlety v Salcburském sportovním světě
Pěší výlety v Salcburském sportovním světě

Jak se trefně říká: I cesta může být cíl. A v Salcburském sportovním světě je cest spousta! Na výlet láká kolem 1000 km značených turistických cest a přes 20 tematických turistických cest. Jen Salcburská salašnická cesta (Salzburger Almenweg) Vás provede na svých 350 km po celých horách v regionu. Nádherná panoramata a množství horských chat promění Vaši cestu v nezapomenutelný zážitek. Kromě toho během cesty narazíte na 80 dřevěných dalekohledů, které zavedou Váš pohled na nevšední místa.

 

Turistické autobusy v Salcburském sportovním světě

Využijte naše turistické autobusy jen za 1,- EUR na jednu cestu po předložení platné vstupenky do Salcburského sportovního světa pro obce: Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Filzmoos a Eben.

Cyklistika a bikování v Salcburském sportovním světě
Cyklistika a bikování v Salcburském sportovním světě

Rekreační cyklisté a rodiny se projíždějí po mírných kopcích a rovinách, nároční cyklisté měří své síly při energickém stoupání na cestách pro silniční kola nebo na 25 speciálně značených trasách pro horská kola. Síť tras pro horská kola v Salcburském sportovním světě je dlouhá přes 700 km. Region byl za svou kvalitu vyznamenán pečetí „approved bike area“. A pokud se při jízdě nechcete namáhat, můžete si v obcích Altenmarkt-Zauchensee, Flachau a Filzmoos zapůjčit dokonce i elektrická kola.

K vrcholům sezóny patří každoročně květnový cyklistický maraton Amadé a srpnová Bike Night Flachau.

 

Navíc se v létě koná mnoho zajímavých akcí. Hosté milují zdejší tradiční slavnosti, stejně jako místní obyvatelé. Zvláště vyhlášený je Salcburský farmářský podzim, kde prodává své výrobky okolo 150 farmářů z regionu. Můžete si zde zakoupit domácí chléb, uzený špek, čerstvý sýr nebo domácí pálenku.

Akce spojené s farmářským trhem, ke kterým patří všechno možné od trhu s uměleckými řemesly až po slavnostní shánění dobytka z pastvin do údolí, budou příjemným zpestřením Vaší aktivní letní dovolené. Na všechny tyto události se můžete přijít zdarma podívat a na chvíli si zde odpočinout od sportu.

Cyklistika a bikování v Salcburském sportovním světě
Bike Night Flachau
Salcburský farmářský podzim
Přehled našich míst pobytu

Flachau je ideálním místem pro aktivní vyžití. Wagrain-Kleinarl Vám v létě poskytne spolu s Wagraini's Grafenberg perfektní nabídky pro rodiny. V obci St. Johann zažijete horskou dovolenou s městským charakterem. V Radstadt, který je obehnán historickými městskými hradbami, na Vás dolehne dávná historie. V obci Altenmarkt-Zauchensee stojí v létě v popředí kulturní nabídky a nabídky pro rodiny. Eben, malé, ale příjemné místo pro dovolenou, je ideální pro ty, kteří si chtějí užít klid. A obec Filzmoos na úpatí Bischofsmütze je známá svou malebnou polohou.

Vstupenka do Salcburského sportovního světa

S bezplatnou vstupenkou do Salcburského sportovního světa se můžete zúčastnit pestrých volnočasových aktivit plných sportu, zábavy a kultury pro velké i malé. Díky této vstupence získáte slevu na ty nejlepší atrakce a mnohé služby! Vstupenku do Salcburského sportovního světa získáte u všech hostitelů v našem regionu – požádejte o ni na recepci!

Informace pro hosty k jednotlivým místům pro dovolenou ke stažení >>

Všechny informace pro bezpečnou dovolenou
ZDE najdete všechny informace o aktuální situaci COV19
Zarezervujte si letní dovolenou již teď

Vítejte u nás! Díky množství aktivit, které můžete vyzkoušet v místech pro dovolenou Salcburského sportovního světě na svou letní dovolenou jen tak nezapomenete. Samozřejmě i v létě nabízíme atraktivní cenové nabídky pro výhodný pobyt v Rakousku.

Příjezd do místa pobytu

Do obcí a měst Salcburského sportovního světa se dostanete pohodlně buď automobilem po dálnici A 10, vlakem (ve většině obcí je vlakové nádraží, popř. možnost cesty taxíkem od nádraží k hotelu) nebo letadlem přes letiště v Salcburku. Místa pobytu, která patří k Salcburskému sportovnímu světu, Vám nabízejí výhodnou přepravu z letiště až do místa pobytu a zpět.